Головна » 2013 » Квітень » 3 » методика розрахунку пропорції розподілу та порядок використання плати за оренду майна
11:07
методика розрахунку пропорції розподілу та порядок використання плати за оренду майна

МЕТОДИКА

розрахунку пропорції розподілу та порядок використання плати за оренду майна, що знаходиться в управлінні Білолуцької селищної ради

 

1.        Методику розрахунку пропорції розподілу та порядок використання плати за оренду майна, що знаходиться в управлінні Білолуцької селищної ради (далі – Методика) розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду майна  комунального підприємства, організації, установи.

 

2.        Орендодавцями майна спільної власності територіальних громад селища є:

       - селищна рада – щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів;

       - підприємства – щодо окремого індивідуально визначеного майна та нерухомого майна за умови надання  згоди районною радою.

 

3.        Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.

При визначенні орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення.

 

4.        До плати за оренду нерухомого та іншого окремо визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та орендна плата за землю.

 

5.        Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком юридичним та фізичним особам, організаціям, і прибудинкової території розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, каналізації – за спеціальними рахунками, а в неподільній частині – пропорційно розміру займаної ними загальної площі.

 

6.        Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати, на основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди та індексів інфляції розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди. У разі, коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності – на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.

 

7.        Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси комунальних підприємств визначається за формулою:

 

Опл. = Вз ×Сор.ц., де

 

     Опл. – розмір річної орендної плати, грн.;

     Вз. – вартість необоротних основних засобів (без незавершеного будівництва) за незалежною оцінкою;

     Сор.ц – орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, визначена згідно з додатком 2.

 

8.        Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна за незалежною оцінкою, а у разі, коли орендарем є фізична особа – підприємець – не менш як 7 відсотків вартості орендованого майна за незалежною оцінкою. Орендодавець може здійснювати незалежну оцінку майна, що передається в оренду.

 

9.        У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 12 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:

 

Опл. =  Вп.×Сор., де

 

Вп. – вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.;

Сор. – орендна ставка, визачена згідно з додатком 1.

Незалежна оцінка вартості об’єкта оренди повинна всебічно враховувати його розташування і забезпеченість інженерними мережами. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 6 місяців від дня її проведення, якщо менший термін не передбачено у звіті про незалежну оцінку. Замовником  незалежної оцінки є орендодавець.

Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості цього приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) у цілому за формулою:

 

Вп. = Вб.÷ Пб. × Пп., де

 

Вп. – вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди), грн.;

Вб. – вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.;

Пп – площа орендованого приміщення, кв.м;

Пб – площа будівлі (споруди) в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), кв.м.

 

10. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:

 

Опл.міс. = Опл. ÷12 ×Іп.р. × Ім.,  де

 

Опл.міс. – місячна орендна плата, грн.;

Опл. – річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн.;

Іп.р. – індекс інфляції за період з поточного року ( у разі оренди нерухомого майна – з дати проведення незалежної оцінки) до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати;

Ім. – індекс інфляції за перший місяць оренди.

 

11. Розмір річної орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

 

12.   Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які повністю утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, становить 1 грн.

 

13.  Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.

 

14.  Платіжні документи на перерахування до бюджету або орендодавцеві орендних платежів подаються платниками установам банку до настання терміну платежу.

 

15.  Суми орендної плати зайво перераховані до бюджету або орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 15-денний термін від дня одержання його письмової заяви.

 

16.  Орендна плата спрямовується:

- за цілісні майнові комплекси підприємств, організацій, їх структурних підрозділів – 100% до місцевого бюджету в повному обсязі;

- за нерухоме майно підприємств та інше окреме індивідуально визначене майно залишається в розпорядженні підприємств та використовується на поповнення власних обігових коштів.

 

17. Контроль за надходженням орендної плати на рахунок балансоутримувача здійснює балансоутримувач.

 

 

Переглядів: 539 | Додав: Санёк | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]