Головна » 2016 » Грудень » 19 » ЗВІТ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ЗА 2016 РІК
12:32
ЗВІТ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ЗА 2016 РІК

Шановні жителі селища, присутні!

У відповідності до ст.8, п. 6 ст. 42 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні з метою більш широкої інформованості населення про стан справ та залучення громадськості до участі у вирішенні питань, віднесених до відома місцевого самоврядування  16.12.16р. скликано загальні збори громадян нашого селища.

Я ознайомлю Вас із роботою селищної ради в 2016 році  та окреслю основні напрями роботи селищної ради на 2017 рік.    

           Головне ,про що мені  хотілося  б поговорити сьогодні:  це  те, що зроблено в минулому році, проаналізувати ситуацію сьогоднішнього дня, обговорити програму  соціально-економічного розвитку селища , а також всі ті питання, які нас як жителів нашого селища  найбільше хвилюють і над виконанням яких нам необхідно працювати.

            Селищна рада, її виконавчий комітет    виконує як власні, так і делеговані державою повноваження, які обумовлені в Законі України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

              Зупинюсь на організаційно-масовій роботі виконкому і ради.  Важливим етапом у роботі селищної ради  є планування її роботи. План роботи ради виносимо на розгляд останньої сесії року, попередньо розглянувши на засіданнях постійних комісій для внесення доповнень, змін та врахування зауважень. Але план – це не догма тому ,за необхідністю вносимо до нього зміни і корегуємо з огляду на ситуацію.

              У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та плану роботи селищної ради сесії проводяться   один раз на місяць .

         Нинішній депутатський корпус складає 22 депутата. Більшість з них обізнані з проблемами громади. 73% депутатів мають вищу освіту. З урахуванням фахової підготовки  депутатів та їх побажань, сформовано три депутатські комісії селищної ради, які активно вивчають та обговорюють проекти рішень напередодні кожного пленарного засідання. Депутати виступають на пленарних засіданнях сесій, вносять пропозиції до їх рішень та порядку денного, обговорюють та відстоюють свої позиції з тих чи інших питань.

 

 

 

 

 

Так у 2016 році було проведено 11 сесій ради. Прийнято 260 рішень. Для підготовки питань на розгляд сесії постійно залучаємо виконавчий комітет, депутатів ради, керівників підвідомчих закладів, а при потребі  керівників або спеціалістів   тих чи інших організацій та установ селища.

             Всім депутатам завчасно надсилаємо інформацію про місце, час і порядок денний сесії, а також надаємо проекти рішень по основних питаннях, для того щоб депутати змогли підготуватись до обговорення   питань порядку денного та внесення змін до проектів рішень сесії. Хоча потрібно визнати, що деякі депутати дещо прохолодно відносяться до своїх депутатських обов’язків і не завжди є активним у вирішенні тих чи інших проблем селища.

 

                      Засідання виконавчого комітету селищної ради плануються  і проводяться щомісячно. Крім  питань, передбачених планом роботи виконкому, розглядаються питання поточного моменту, подання підприємств,установ та організацій, заяви громадян. Для підготовки   питань на розгляд виконкому створюються  робочі групи, до яких входять як працівники апарату  селищної ради, так і керівники  служб району.

          В 2016 році проведено 10 засідань виконкому, прийнято 49 рішень.

                 На сьогоднішній день активність громадян селища дуже низька, адже всі  проблеми, які є на сьогоднішній день в суспільстві ,негативно впливають на  активність  наших жителів. Хоча не можна сказати, що громадяни селища взагалі не цікавляться життям селища. І підтвердженням цьому є ваша участь у проведенні загальних зборів громадян селища, на яких звітує селищний голова про програму розвитку за попередній рік та плани на поточний.  Наших жителів дуже хвилюють і благоустрій селища, і охорона навколишнього природного середовища, і працевлаштування молоді, і інші питання, але на превеликий жаль вирішуючи кожний свою проблему ми не завжди  задумуємось над тим, а чи добре  від цього вирішення буде моєму сусідові. Таких прикладів можна навести багато - це і ті самі калюжі по вулицях біля  мене щоб не було, а біля сусіда нехай буде, і самовільно побудовані будівлі, і посаджені на межі дерева, і сміттєві звалища. Тому, люди добрі, в першу чергу треба по доброму жити із сусідами.   

                       Щодо органів самоорганізації населення. Створені в нас раніше вуличні комітети,  практично  не працюють.  Проводиться робота з депутатами на предмет оновлення вуличних комітетів та   обрання  голів вуличних комітетів на вулицях, які дійсно б стали тією допомогою і підтримкою для депутатів та селищної ради  на місцях. А ваша допомога нам дійсно дуже потрібна. Але до цього часу це питання до кінця не вирішене. Маючи у помічниках людей, які проживають безпосередньо на тій чи іншій вулиці ми б достеменно володіли інформацією і по благоустрою, і по освітленню, і по стану доріг, а це б дало нам змогу швидше і якісніше вирішувати проблеми, які виникають на вулицях та провулках селища, громадських місцях та і в селищі в цілому.

                       При селищній раді створено громадське формування по охороні громадського правопорядку. Але дане формування ще не працює . Однією із причин небажання як вступу до цієї громадської організації, так і роботі в ній є правова неврегульованість матеріального заохочення членів таких громадських формувань ,а також повна відсутність яких би то не було пільг. 

                    Діє при селищній раді і адміністративна  комісія, яка розглядає протоколи про адміністративні порушення. Так в минулому році було проведено  5  засідань  та прийнято  5 постанов про накладання штрафів. Основними амін. порушеннями на сьогоднішній день є порушення Правил благоустрою населеного пункту та порушення правил торгівлі. Попередження не діють,  всякому  терпінню і розумінню приходить край, тому  перейшли і до штрафування. Так, за 2016 рік порушники сплатили 1837 грн. штрафів до селищного бюджету. Порушників вистачає. Неодноразово розглядалась справа на сім’ю Турпітко, а віз, як каже прислів’я і нині там; тобто як ходили бики з коровами по селищу так і ходять, а ми - і селищна рада і райвідділ поліції нічого не можемо вдіяти. Майже та сама ситуація із собаками, яких «добрі хазяї»  відпускають погуляти, або й зовсім виганяють з двору, і ходять вони по селищу лякаючи перехожих , в першу чергу, дітей. Не потрібен вам собака - не заводьте, потрібен - утримуйте його на цепу, водіть на повідку,  адже тварина не винна, що вона стала непотрібною, а за нічийну собаку і взагалі спитати ні з кого.

                   Селищна рада постійно працює із зверненнями громадян . За період з 1 січня 2016 року по 30 листопада 2016 року  спеціалістами селищної ради  видано близько 4500 різноманітних довідок,близько 2500 сім’ям була надана допомога щодо оформлення субсидій на опалювальний період 2016-2017 рр.,  325  громадянам  оформлена реєстрація або зняття з реєстрації місця проживання, 383 громадянам вчинені нотаріальні дії – заповіти,доручення, різні дублікати) . На особистому прийомі звернулись 292 особи, надійшло поштою 385 звернень. По всіх зверненнях надано відповіді або прийнято відповідні рішення.  В плані аналізу заяв і звернень громадян хотілося б звернутись до всіх присутніх в залі  з проханням перевірити свої документи про право власності на нерухоме майно, щоб були там  і свідоцтво на право власності і правильна адреса, щоб були узаконені всі будівлі, які є на земельній ділянці .                                       

                  Відповідно до чинного законодавства в  селищній раді встановлено дні особистого прийому громадян у селищного голови, заступника і секретаря ради, довідки видаються - якщо є необхідність, незважаючи на прийомні та неприйомні дні  . Хоча Закон України „Про звернення громадян”  передбачає, що  прийом громадян можна проводити і раз на місяць, але для нас ця норма закону є неприйнятною, оскільки люди до нас ідуть щодня. 

             На виконком селищної ради покладено обов’язки органу опіки і піклування  в селищі проживає 6 дітей сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування. Всі ці діти мають опікунів. Проживає одна прийомна сім'я Романенко, в якій виховується  3 прийомних  дитини. Також на території селища проживає 11 багатодітних родин ,в  яких виховується троє і більше дітей.

На військовому обліку в селищній раді перебуває 637 військовозобов’язаних і 54 призовників. У звітному періоді надійшло до селищної ради 68 повісток, вручено 1 повістку призовнику та  3 мобілізованим жителям селища.

    Переходимо до розгляду Програми соціально-економічного розвитку селища на 2016 рік, яка була затверджена 24 грудня 2015 року .

          Виконання Програми взаємопов’язане із виконанням бюджету селища,  наявні ресурси бюджету селища 2016 року  спрямовувались  на поточні видатки та ремонти об’єктів комунальної власності селища. Звичайно не всі наші плани і задуми були реалізовані, але ми намагались виконати всі накреслені плани щодо розвитку території. Основним стримуючим  фактором – був фактор відсутності достатніх коштів в селищному  бюджеті.

     Тепер детальніше зупинюсь на роботах, які були заплановані в Програмі

соціально-економічного розвитку  і були виконані в 2016 році. Протягом останніх двох  років працюємо над впровадження в життя енергозбереження та вуличного освітлення , заходів з економії фінансових і матеріальних ресурсів, наповнення доходної частини селищного бюджету.

        До  селищного бюджету за 11 місяців поточного року надійшло без урахування трансфертів  1 млн. 661,9 тис.грн., що складає 131% від запланованого. Субвенції з районного бюджету на утримання ДНЗ «Барвінок» та Будинку культури   ми отримали  1 млн.185,6 тис.грн.,що склало 99,9% від запланованого. Перевиконання доходної частини  стало можливим завдяки наполегливій   та кропіткій роботі апарату селищної ради у пошуку  резервів доходних джерел, перш за все – плати за землю. У зв’язку із введенням в дію з 01.01.2016г. нової  нормативної  грошової оцінки земельних ділянок Білолуцької селищної ради  триває процес по оформленню додаткових угод  з її урахуванням ,а це додаткові  надходженя до селищного бюджету. Від земельного податку з  фізичних осіб отримано додатково   31тис 908 грн., від орендної плати за землю фізичних осіб отримано додатково 8 тис.грн.,та орендної плати  за землю юридичних осіб  майже 70 тис.грн.

            Податок на нерухоме майно  викликав  у мешканців селища неабиякий спротив . Пропоную зробити «Круглий стіл» для вирішення цього дражливого питання, обговорити фахово  і встановити ставку податку,яка б  була справедливою як для доходної частини  селищного бюджету так  і для платників цього податку.

Енергозбереження.Питання збереження коштів селищного бюджету  та ефективне їх використання -  це головна наша стратегія.  Проведено  аналіз споживання газу комунальними установами селища. Вдумайтесь, у 2012 році споживання склало  58 000 куб.м  газу!!!  Я прийняв рішення , яке згодом виявилось  єдиним виходом  з  ситуації,коли стояло питання – закривати  ДНЗ  ! Тобто, на зарплату з нарахуванням вистачало ,але на оплату енергоносіїв,харчування та інших видатків – ресурсів не було.

 Ще у 2014р. були придбані твердопаливні котли для будівель селищної ради та ДНЗ «Барвінок»,  у 2015р. для  будинку культури  також  був придбаний  твердопаливний котел,придбано також для  адмінбудівлі Білолуцької селищної ради  окремо   та ДНЗ «Барвінок»  окремо -  автономне джерело електропостачання –  електростанції   потужністю  5,5 квт.          

 Відмова від опалення газом та перехід на опалення дровами дали тепло та затишок, а ще й  економію в 560 тис.грн. !! Ці кошти ми зекономили,але вони ж знову пішли на оплату підвищення тарифів,заробітної плати та податків з неї!  Ми ходимо по колу,намагаючись  латати дірки,які раз за разом  виникають!

Селищна рада постійно шукає альтернативні джерела фінансування.Так, Білолуцька  селищна рада  ввійшла в число сіл і селищ області , ініціативи громад яких будуть фінансуватись Програмою розвитку Організації  Об’єднаних Націй.

 Селищна рада  спільно з громадською організацією «Лелека» ще у 2015 році розробила і захистила Проект  «Енергозберігаючі заходи в дитячому садку «Барвінок» смт. Білолуцьк. Капітальний ремонт системи опалення»  для участі у  проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток,орієнтований на громаду-3». Фінансування повинно було розпочатися в цьомуроці.Сроки перенесено на 2017-й з причин, нам невідомим. Але обов’язковою умовою втілення проекту в життя та отримання коштів від ПРООН є спів фінансування даного проекту, а саме: Загальний бюджет мікропроекту складає  285 101 грн, з яких внесок громади – 17540 гривень.     Як показує практика кошти жителі здають край неохоче, але працювати в цьому напрямі потрібно. Практично всі зарубіжні організації –донори бажають допомагати нашим громадам, а не державним структурам. Але стереотип мислення у наших людей залишився  «комуністичним», тобто сидіти і ждати, що хтось повинен до нас прийти і зробити, але вибачте, ті часи минули, якщо хочеш щось зробити, то також повинен в цій справі взяти участь або коштами, або ж своєю працею якщо це можливо. Якщо ж  сподіватись на кошти лише бюджету, то ці справи навряд чи будуть зроблені в найближчий час.

Благоустрій

        Зроблено грейдерування  всіх ґрунтових дорог в селищі, тверде покриття покладено по частині  вулиці Московська, до речі за співучастю жителів та приватного підприємця Клока. По всіх вулицях селища придбано таблички з назвами вулиць по 2 шт.на кожну.

    Придбані та встановлені нові меморіальні дошки на 4-х пам’ятних знаках у місцях поховання загиблих у Другій світовій війні 1939-1945 рр.

         В селищному парку встановлено дитячий ігровий майданчик з  одинадцяти  найменувань,Благодійний фонд В.Мошенського профінансував придбання цього майданчику на суму 99 700 грн, а також профінансував доставку з Києва до Білолуцька.  Монтаж майданчика здійснювали робітники селищної ради, мешканці селища  та небайдужі депутати.

    Один з найбільших напрямків роботи селищної ради і по об’єму і по кількості вкладених в нього коштів є благоустрій населеного пункту. Всього в 2016 році ми використали  на вивезення сміття та прибирання вулиць селища , на утримання та ремонт об’єктів благоустрою,заробітну плату з податками  4-х робітників з благоустрою , придбання інвентарю  на загальну суму  190 тис.грн. Також  виконувались роботи на сміттєзвалищі із залученням спонсорів та на кладовищах.

   В основному роботи по благоустрою селища виконувались робітниками з благоустрою селищної ради. Були проведені  роботи  по  спилюванню аварійних дерев  у селищному парку,скошення  бур’янів на кладовищах,прибирання сміття в громадських місцях селища. Опалення дровами  також потребує людських ресурсів

   В адмінбудівлю селищної ради придбані віконні блоки , та встановлено їх власними силами. Зараз в актовій залі проводиться утеплення однієї стіни, з якої впродовж 15 років взимку текла вода!!!!!

  За  ініціативою та участю небайдужих мешканців в селищному парку побудовано  артезіанську скважину для громадських потреб, яку  декілька разів вандали  виводили з ладу!!! 

Є на балансі селищної ради 2 вантажних автомобіля та екскаватор,але ця техніка є морально застарілою і не спроможною надавати послуги на тому рівні, якого зараз потребує  населення  селища.  Тому говорити про створення комунального підприємства та  розвиток  житлово-комунального господарства не можливо без дотації з боку держави, адже нашому бюджету це не під силу, оскільки придбання лише однієї спецмашини обійдеться більше ніж в 500 тис.грн.

      Для покращення благоустрою у громаді в цьому році  придбано новий  дизельний  мотоблок  з причепом. Це дозволяє перевозити важкі предмети,сміття,дрова та інше в селищі. Також придбано: перфоратор,бензо та електропили,зварювальний апарат,металеву драбину 8м висотою,підручний інвентар.

         В 2016 році встановлено  систему  відеоспостереження в місцях найбільших скупчень  людей, у тому числі на перехресті- виїзді з Білолуцька.  Встановлення камер спостереження – важливий внесок громади в забезпечення правопорядку та моніторингу за станом оперативної обстановки у публічних місцях. Відеоконтроль дисциплінує людей у поводженні на вулиці.

В селищі більше 25 років не було   вуличного освітлення. Завдяки тому,що Перша програма з енергоефективності за фінансуванням бюджету Луганської обласної державної адміністрації  запущена , вже видно її результат – сяйво  світлодіодних ламп на вулицях селища – 1 Травня,Блінова,Панасенко,Московська,Жовтнева,Садова,Миру,Зарічна

Всього з обласного бюджету  виділено  для реконструкції вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих світлодіодних ламп для   смт Білолуцьк – 1 млн 487 тис. грн. Встановлено 150 ламп  на близько 5 км кабелю.

Працюємо і надалі в цьому напрямку,щоб забезпечити освітленням всі вулиці без винятку. Що залежить від мене особисто – я все роблю для цього.

 

Щодо безхазяйного майна   ,яке є в селищі, можна сказати наступне. Триває робота по виявленню власників таких будівель,а це кропітка робота – запити,отримання відповідей, судова процедура. Будівлі знаходяться у дуже непривабливому, аварійному стані , а зробити  у більшості випадків нічого не можна – є власники або спадкоємці, які не можуть дати розуму своєму майну. Розпочата процедура взяття таких об’єктів у власність громади,а це не менше 1,5 року.

  

Культура

При селищному будинку культури,   функціонують гуртки художньої самодіяльності: танцювальний, естрадний. При ньому також діють два народних колективи   – це жіночий вокальний ансамбль «Веснянка»,  якому  46 років від дня його утворення,у його складі 10 осіб, та фольклорно-етнографічний ансамбль «Білолучанка» , в складі якого 15 осіб  . Саме через цей колектив доносяться до глядачів старинні обряди, звичаї, пісні і все інше від нашого українського коріння. Цьому колективу 38 років.

 

         На розвиток культури в 2016 році, не враховуючи субвенцію з районного бюджету, селищною радою витрачено  власних та благодійних коштів на суму понад  50   тис.грн. Придбана музична апаратура,  комп’ютер принтер для кольорового друку ,господарчі та канцелярські товари ,електропила,тощо. Також додатково  до субвенції з районного бюджету,  якої було недостатньо у цьому році,  з селищного  бюджету надано 38 тис.грн. на заробітну  плату  з нарахуванням. Це дало змогу прийняти на роботу керівника танцювального гуртка. А от  оператора котельні  на зимовий період прийняти немає можливості, штатні працівники  самі займаються опаленням будинку культури.  Протягом 2016 року працівниками  будинку культури  селищної ради було проведено різні за формою та тематикою культурно-дозвільні заходи, присвячені подіям місцевого, загальнонародного та державного значення. Селищна рада у заходах,присвячених  25-річниці Незалежності України, які проходили на районному рівні  зайняла  2-е місце.

 

       Інфраструктура громади.

       В комунальній власності селищної ради перебуває  9 об’єктів  .Протягом 2016 р. виконані наступні роботи щодо ефективного використання та належного утримання майна громади:

Проведена процедура та взято на баланс приміщення по вул.8 Березня – ритуальні послуги,  примішення передано в оренду, надходить орендна плата,яка визначена з урахуванням всіх необхідних нормативних актів.

Також , передано в оренду  приміщення в будівлі селищної ради  площею 7 кв.м. для розміщення офісу ФОП   Мірошніченко, надходить орендна плата  та відшкодовується ел.енергія.

Ще одне приміщення у будівлі селищної ради  плануємо передати в оренду площею 14 кв.м., як раз саме  сьогодні відбувся конкурс.

У 2016 році плануємо від оренди цих приміщень зібрати  біля 5  тис.грн., у 2017 р. вже майже 20 тис.грн.

 

  На утримання дитячого садка в 2016 році було використано 1млн.15 тис.грн. субвенції з районного бюджету . На зарплату персоналу з цієї суми витрачено 843 тис.грн., а 172 тис.грн. – на оплату ел.енергії,  харчування, придбання  обладнання,матеріалів та господарчих товарів, послуги Укртелекому , тощо. У 2015році  субвенція з районного бюджету не була достатньою для фінансування видатків на зарплату по ДНЗ, селищна рада  додатково надала кошти у сумі 94 тис.грн.,щоб не скорочувати людей. На вчорашній сесії також прийнято рішення про виділення додаткових коштів з селищного бюджету на зарплату у сумі 13 500 грн. підвищення мінімальної зарплати відбулось – а додаткових коштів субвенції  з районного бюджету не заплановано.

 

            Дуже важливим питанням в роботі селищної ради є земельне питання.

Відповідно до Закону України «Про плату за землю», використання землі в Україні є платним. Тому  постійно  проводиться інвентарізація земельних ділянок, які використовуються без правовстановлюючих документів  та кошти за які не сплачуються. Для виявлення таких ділянок ми постійно звертаємось за допомогою до відділу земельних ресурсів, податкової інспекції та прокуратури. Звертаюсь зараз і до вас,шановні мешканці. Не чекайте,що вас це обійде. Кожна земельна ділянка  повинна обліковуватися і користування не може бути безоплатним.

З внесенням змін до Закону України «Про оренду землі» надання земельних ділянок в оренду проводиться виключно на аукціонах, крім земельних ділянок на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб. Спеціалістами селищної ради проводиться   робота по  виявленню відумерлої спадщини  та взяття таких ділянок у власність громади.  Заплановано проведення аукціону та набуття права оренди земельної ділянки   на конкурентних засадах  земельної ділянки у с.Донцівка  площею 7 га. Це перше наше досягнення  у цьому напрямку, йому передувала 1,5 річна процедурна  робота  та судові позови.  Наразі,підготовлено позов до суду  за адресою вул.Московська,132 – для взяття у власність громади будинку та земельного паю померлої громадянки Корощупової Г.І.

Не під силу зараз нам  вирішення питання з розробленням містобудівної документації та затвердженням Генерального плану селища. Для вирішення цього  питання також необхідні кошти, а це близько 500 тисяч гривень.   

 

Шановні жителі селища! Ми постійно  обговорюємо питання засмічення  землі прилеглої до польових земельних ділянок. Але викорінити це зло нам ніяк не вдається. Зрозуміло  лише одне адміністративними мірами порядку не наведеш потрібно достукатись до кожного жителя до його розуму та душі. В минулому році було проведено чотири толоки по прибиранню , але крім працівників селищної ради, підвідомчих закладів, школярів та депутатів селищної ради жодний громадянин, жодна організація на добровільний призив не відізвались. 

В наступному році обов’язково будемо проводити  толоки по впорядкуванню кладовищ, місць громадського призначення. Території кладовищ для прибирання вже поділені для прибирання . Але до цієї справи ми запрошуємо всіх жителів селища.

Окремо хочу сказати про команду співробітників селищної ради.  Однозначно можу сказати, що ми йдемо в ногу з часом. Ми одні з перших в Луганській області зареєструвалися на web-порталі використання публічних коштів. Інформація щодо нашої діяльності надходить на цю електронну сторінку вчасно і в повному обсязі. Йдеться про єдиний web-портал E-data.   Також  у бухгалтерії  встановлено комп’ютерну програму «Місцеві    бюджети» та комп’ютерну програму «Парус», де щоденно відслідковуються доходи та видатки селищного бюджету в розрізі платників, здійснюється бухгалтерський облік, відслідковуються всі законодавчі зміни. Встановлено на 4 робочих місцях комп’ютерну програму «Погосподарський облік», зараз наповнюється база програми, щоб в подальшому  видавати довідки автоматизовано. Для того, аби використовувати нові технології, потрібно мати відповідні знання, навички, необхідно постійно вчитися.    Тому  працівники селищної ради постійно проходять навчання самостійно,через мережу Інтернет. У сучасному світі без цього вже неможливо якісно працювати.

Окремо хочу зауважити наступне. Завдяки знайомству з офіцерами Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва ОТУ “Луганськ” , благодійній допомозі мешканців  Рокитнівського району Рівненської області на чолі з головою Рокитнівської РДА Кушніром М.З.  в наш  терцентр для тимчасового перебування людей похилого віку  подарували нові дерев’яні двері, а Білолуцька гімназія підписала Угоду про партнерство з Глиннівським НВК Рокитнівського району.

Завдяки тісній співпраці з депутатами районної ради від Білолуцька   стало можливим 4 нашим бібліотекарям   перейти на роботу на повну ставку замість 0,75.

 

           ПЛАНИ-2017

         Розроблено Проект «Капітальний ремонт будівлі  Білолуцького будинку культури» та подано до Державного фонду регіонального розвитку,отримано попереднє погодження,виготовлено кошторисну документацію на ремонт  та отримано експертний звіт  на цю документацію .Всього сума проекту 1 млн.494,7 тис.грн.з неї  10% -  кошти селищного бюджету, 90% профінансує держава.держава.Буде проведено капітальний ремонт сцени глядацької зали,замінений дах та утеплено фасад будівлі будинку культури.  

Медична допомога жителям нашої громади надається Білолуцькою районною лікарнею,яка входить до структури Новопсковського РТМО.Будівля лікарні знаходиться у незадовільному стані.

         На черговому пленарному засіданні селищної ради було порушено питання щодо надання коштів з селищного бюджету на капітальний ремонт терапевтичного відділення  Білолуцької районної лікарні  орієнтовно у сумі 50 (п’ятдесят ) тис.грн.      Білолуцька селищна рада гарантує виділення у 2017 році  зазначених коштів .

Також, селищний бюджет надає кошти для районного бюджету  на утримання районного архіву  у сумі близько 28000 грн. Розрахунки проведено з урахуванням потреби на 2017р.

         Завдяки ефективній роботі селищної ради закладено фінансовий фундамент для збільшення соціального захисту мешканців селища в 2017 році.

Затверджено Положення про надання матеріальної допомоги учасникам АТО, у травні поточного року надана матеріальна допомога  учаснику АТО у розмірі мінімальної зарплати.

 Надається допомога малозабезпеченим жителям селища стосовно дошкільної освіти. Якщо сім’я малозабезпечена , то батьки звільняються  від сплати за харчування дітей в ДНЗ «Барвінок». За поточний рік сума пільги по харчуванню планово складає  26 тис.700 грн., шість дітей харчуються безоплатно.

       На 2017 рік планується також затвердити Програму благоустрою,   придбати  контейнери або урни для сміття,лави для селищного парку відпочинку  та інше.

Будемо намагатись  виконати Програму соціально-економічного розвитку селища, залучаючи як кошти свого бюджету так інші бюджетні та не бюджетні кошти. Невиконані роботи будемо планувати на наступні роки і все таки виконати, адже це потрібно для нас з вами для розвитку селища.

Приємною новиною було – роздуми наших дітей про майбутнє свого селища Білолуцьк. Декілька цікавих ініціатив можна взяти на виконання. Наприклад – створення і фінансування футбольної команди виключно з мешканців Білолуцька.  В приміщенні селищної ради розміщено плакат  на тему «Якби я був селищним головою» - думки і мрії наших дітей.

         А тепер про виконання зауважень, які були висловлені на попередніх загальних зборах громадян.

       Інформування населення.         Білолуцька селищна рада започаткувала нову  сторінку  у соціальній мережі Фейсбук. В ній звітуємо про найбільш яскраві та важливі події в громаді. Також є  веб-сайт  Білолуцької селищної ради _belolutsk.ucoz.ua  ,розвішуємо  оголошення в місцях частого і найбільшого перебування людей, зобов’язано кожного депутата селищної ради інформувати жителів свого округу, в першу чергу вуличні комітети та пенсіонерів, про проведення зборів, події в селищі , телефонограми передаються по організаціях, проводиться роз’яснювальна робота  з питань реалізації громадянами їх прав на звернення, вказана інформація розміщена на дошці оголошень селищної ради , яка постійно оновлюється.    

Тому давайте спільно вирішувати всі проблеми, які в нас є, але це можливо лише тоді ,коли кожен з нас буде відноситись до селища в цілому, як до своєї домівки.

Я зажди налаштований на плідну співпрацю та  на діалог з усіма хто бажає щось зробити для себе і свого селища.

  Дякую усім, хото із завзяттям та  оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частинку душі та серця в розбудову рідної громади та покращує його благоустрій, хто схвалює та критикую мою діяльність, хто підтримує та категорично заперечує все те, що зроблено.

Дякую Вам за терпіння, за довіру,  за мудрі поради, за активну громадську позицію.  

                          З повагою, селищний голова  С.П.Полтенко

Переглядів: 1076 | Додав: Санёк | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]